Kaszowianka zbyt mocna, pierwsza wiosenna porażka Akademii

W meczu 17 kolejki rozgrywek V ligi gr. II Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów uległ na własnym stadionie wiceliderowi z Kaszowa 0-2 (0-1), doznając tym samym pierwszej porażki po dwóch wyjazdowych zwycięstwach tej wiosny.

Kaszowianka przed pierwszym gwizdkiem sędziego uznawana była za faworyta tego pojedynku, nawet biorąc pod uwagę jej ostatnią dotkliwą porażkę w roli gospodarza z Sokołem Kocmyrzów (0-3) oraz pomimo bardzo dobrego startu w rundzie rewanżowej Akademii Kmita (dwa wyjazdowe zwycięstwa). Przedmeczowe zapowiedzi znalazły odzwierciedlenie w boiskowych wydarzeniach, gdyż na przestrzeni całego spotkania to goście prezentowali się lepiej i zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

Bardziej wyrównane zawody obie drużyny rozgrywały w pierwszej połowie. Długimi fragmentami Akademia potrafiła zamykać rywali na ich połowie. Najgroźniej pod bramką Wolskiego było jednak głównie po stałych fragmentach gry - szczególnie wtedy, gdy po rzucie rożnym piłkę głową minimalnie obok prawego słupka posłał Świerk. Goście z Kaszowa pierwszą groźniejszą okazję po kontrataku stworzyli po dwóch kwadransac i od razu wyszli na prowadzenie. Dograna płasko z lewej strony pola karnego piłka mijała wszystkich w polu karnym, aż wreszcie doskoczył do niej Stolarski i precyzyjnym strzałem nie dał szans Herdzikowi. Ten gol wyraźnie podciął skrzydła gospodarzom, którzy od tej pory w zasadzie nie zagrozili już poważniej Kaszowiance.

W drugiej odsłonie przyjezdni stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych okazji, z których zdołali wykorzystać tylko jedną. W 89 minucie pięknym strzałem z woleja z 14 metrów Herdzika zaskoczył Grzesiak.

Pomimo straty punktów podopieczni Artura Gawła utrzymali 8 miejsce w ligowej tabeli. Kaszowianka wsutek remisu Skawinki z Piastem Wołowice 1-1 zmniejszyła stratę do lidera do 4 punktów.

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Kaszowianka Kaszów 0-2 (0-1)

AP Kmita: Herdzik - Popowicz, Szotak, Świerk, Ramut - Skotnicki, Kuźma, Goryczka (73' Majgier), Kowalik, Stygar (79' Barnaś) - Wysokiński

Kaszowianka: Wolski - Twaróg, Gorzkowski (46 Wieczorek), Stanula, Irzyk - Kuśmierczyk, Armatys, Sobótka, Stolarski (67 T. Grzesiak), P. Grzesiak - Goczał (74 Kucabiński)