Dwa ważne zwycięstwa rezerw

Po tym, jak w kiepskim stylu rundę jesienną zakończył pierwszy zespól AP Kmity, humory kibicom w Zabierzowie stara się poprawiać drugi zespół. W ostatnim czasie najpierw pokonał on na własnym stadionie Armaturę Kraków 4-0, a wczoraj równie pewnie ograł na wyjeździe Wawel Kraków 3-1.

W tym pierwszym spotkaniu wyrównana była tylko pierwsza połowa. W jej końcówce gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Daniel Hurko. W drugiej części dominacja AP Kmity ani przez moment nie podlegała dyskusji, a wynik 4-0 był stosunkowo niskim wymiarem kary dla przyjezdnych. Ozdobą meczu byo trafienie Michała Siudy, który pokusił się o uderzenie zza pola karnego. Piłka otrała się o poprzeczkę i zatrzymała w siatce. Dwa gole, po ładnych i zespołowych akcjach dołożył ponadto Jan Kowalik.

W rozegranym 11 listopada meczu wyjazdowym z Wawelem, ponownie AP Kmita miał przez długi czas spore trudności ze znalezieniem drogi do siatki rywali. Dopiero w drugich 45 minutach nasz zespół zdobył trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Hurko, Kowalik oraz Więckowski.

Dzięki kompletowi punktów w tych spotkaniach, AP Kmita II znacząco oddalił się od strefy spadkowej. Do rozegrania w tym roku kalendarzowym pozostał jeszcze jeden mecz. W najbliższą sobotę o godzinie 14:00, AP Kmita II podejmie na własnym stadionie zespół Zwierzynieckiego Kraków.