Bezbramkowo w Kaszowie

W czwartej kolejce Klasy Okręgowej Akademia Kmita mierzył się w spotkaniu wyjazdowym z dotychczasowym liderem Kaszowianką Kaszów. Mimo że nie padła żadna bramka, mecz był pełen emocji i mógł się podobać kibicom przybyłym na to spotkanie.

Kaszowianka Kaszów - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 0:0

Kaszowianka: Bartyzel - Kucabiński, Stanula, Armatys, Łucarz - S. Kuśmierczyk, Pyla (46 Gorzkowski), Stolarski (74 D. Kuśmierczyk), Sobótka, T. Grzesiak - P. Grzesiak.
Kmita: Herdzik - Majgier, Świerk, Goryczka, Szostak - Kuźma, Siuda, Jandura, Kowalik, Matacz (82 Stygar) - Domański. 

 

Kmita przystępował do tego spotkania osłabiony brakiem czterech podstawowych graczy. W ich miejsce na to spotkanie znalazło się czterech zawodników, mogących występować jeszcze w juniorach. Obu drużynom przyszło rozgrywać mecz w ciężkich warunkach, w dosyć wysokiej temperaturze i niezbyt dobrze przygotowanym boisku.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiała drużyna gospodarzy. Po strzale głową napastnika Kaszowianki z 5 minuty od utraty gola uchroniła Zabierzowian poprzeczka. Zawodnicy Kaszowianki rozgrywali swoje akcje głównie dzięki długim piłkom rzucanym na bocznych pomocników. Przed przerwą mieli jeszcze jedną sytuację do zdobycia gola, lecz dobrze w bramce spisał się Herdzik. Akademia nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji, lecz ograniczała też tę możliwość drużynie gospodarzy solidnie grając w obronie.

Druga połowa tego spotkania nieco się już wyrównała. Akademia prócz solidnej gry w ofensywie, stworzyła sobie kilka sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Swoje okazje mieli m.in. Kuźma, Siuda, oraz Domański lecz po żadnej z nich piłka nie znalazła drogi do bramki. Kaszowianie mieli dwie stuprocentowe sytuacje, lecz tak jak w pierwszej odsłonie dobrze w bramce zachował się Herdzik. 

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem z lekką jednak przewagą gospodarzy. Kmita mimo młodego składu pokazał ogromne zaangażowanie, prezentując się szczególnie dobrze w formacji defensywnej, dzięki czemu wywozi jeden punkt z trudnego terenu.

Szczegółowa relacja + zdjęcia z tego meczu na portalu Futmal.pl