Koniec pucharowej przygody

W meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków, Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów nie sprostał Skawince Skawina, ulegając na własnym boisku 0-3. Tym samym to drużyna prowadzona przez Rafała Jędrszczyka zagra w kolejnej fazie tych rozgrywek.

Faworytem spotkania była niewątpliwie Skawinka, która przez wielu obserwatorów jest typowana jako jeden z głównych kandydatów do awansu w obecnym sezonie do IV ligi. I rzeczywiście zespół ze Skawiny potwierdził w tym meczu swoją jakość piłkarską. Inna sprawa, że ułożył się on dla przyjezdnych w najlepszy z możliwych sposobów, gdyż już pierwszą sytuację zamienili oni na gola. Nieporozumienie w obronie AP Kmity wykorzystał Mrowiec, który płaskim i precyzyjnym strzałem zza pola karnego nie dał Herdzikowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Jak to często bywa, tak i tym razem szybko zdobyta bramka ustawiła mecz. Goście lekko się cofnęli, nastawiając się na wyprowadzanie groźnych kontr. Gospodarze starali się dłużej utrzymywać przy piłce, ale nie przekładało się to na kreowanie sytuacji bramkowych. Pierwszy celny strzał AP Kmita oddał dopiero w 33 minucie za sprawą Domańskiego. Chwilę później po świetnym przerzucie Kuźmy w dobrej sytuacji znalazł się Skotnicki, lecz jego strzał odbił z trudem Wygaś. Przed końcem pierwszej połowy bliscy podwyższenia prowadzenia byli przyjezdni, jednak strzały Gałuszki oraz Kajaka były nieznacznie niecelne.

Co nie udało się Skawince jeszcze w pierwszej połowie stało się faktem na początku drugiej odsłony. W 59 minucie błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Świerk, wskutek czego koronkową akcję gości, bez trudu wykończył pozostawiony bez opieki Danaj. Ten gol w zasadzie przesądzał sprawe losów tej rywalizacji. Trener Henryk Szymanowski dał szansę gry w większym wymiarze czasu Stygarowi, Barnasiowi oraz Długopolskiemu. Ten ostatni zmuszony był do kapitulacji w 80 minucie. W sytuacji sam na sam najpierw obronił strzał Kajaka, jednak wobec dobitki byłego pomocnika Akademii był już bezradny.

Nie ulega wątpliwości, że w środowe popołudnie wygrał w Zabierzowie zespół lepszy i w pełni zasłużenie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Skawinka Skawina 0-3 (0-1)

0-1 Mrowiec 4'