Zwycięstwo na Rydlówce !

Po porażce odniesionej w pierwszej kolejce Klasy Okręgowej, Akademia Kmita zmierzył się tym razem w spotkaniu wyjazdowym z drużyną rezerw Garbarni Kraków. Zabierzowianie po dobrym meczu, pewnie pokonali drużynę "Garbarzy" wygrywając 3:0.

Garbarnia II Kraków - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 0:3 (0:3)

Matacz 4', Więckowski 27', 45'

Garbarnia II: Paździor - Kalicki, Dolczak, Przybyszewski, J. Zygmunt (67 Przesławski) - Stokłosa (46 Lepiarz), Krzeszowiak, Borla (61 Palej), Gruchacz (79 Englert) - Bufnal, Kuliszewski

AP Kmita: Herdzik - Skotnicki, Goryczka, Kuźma, Jandura (82 Siuda), Więckowski , Domański, Kowalik , Matacz  (82 Stygnar), Świerk , Majgier

Zabierzowianie po pechowej porażce w I kolejce podchodzili do tego spotkania bardzo poważnie. Przewaga Kmity widoczna była już na samym początku spotkania, kiedy to w 4 minucie po prostopadłym podaniu Jandury na liste strzelców wpisał się Matacz. Zabierzowianie mieli przewagę w posiadaniu piłki, skutecznie przerywając akcję "Garbarzy". Na 2-0 podwyższył w 27 minucie Więckowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy i skierował piłkę z bliskiej odległości do siatki. Tuż przed końcem padła trzecia bramka dla Kmity. Po ładnej trójkowej akcji Kowalik-Domański-Więckowski bramkę zdobył ten ostatni precyzyjnym strzałem zza szesnastki.

Druga połowa również należała do zawodników Kmity. Zabierzowianie stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola, lecz zimnej krwi zabrakło m.in. Domańskiemu, Skotnickiemu oraz Mataczowi. Poprzez dobrą grę w obronie Zabierzowian, Garbarnia praktycznie ani razu w drugiej odsłonie nie zagroziła bramce Herdzika. Kmita po dobrym meczu zdobywa pierwsze trzy punkty w rozpoczynającym się sezonie Klasy Okręgowej.

A już w sobotę, 30 sierpnia Akademia Kmita podejmować będzie na własnym boisku zespół Pozowianki Pozowice. Początek spotkania o godzinie 11:00. Zapraszamy !