NIEDZIELA 24 lipca: Trampkarze Starsi i Młodsi Na Podium w Dobiegniew Cup 2011

Trampkarze starsi i młodsi Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów wystąpili w ubiegłym tygodniu w XVII Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego ZINA DOBIEGNIEW CUP 2011. Oba zespoły zajęły 3. miejsce.

Pobyt w miejscowości letniskowej Dobiegniew w województwie lubuskim okazał się dla zawodników z Zabierzowa bardzo udany. Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej 2011, prowadzeni przez trenera Sławomira Solaka odnieśli sukces. W kategorii U-13 (rocznik 1999/1998) i U-15 (rocznik 1997/1996) zajęli III miejsce. Do domu wrócili z podniesioną głową, z brązowymi medalami na piersi i pięknymi pucharami. Dodatkowo nagrodą indywidualną organizatorzy wyróżnili Wiktora Furtaka, który został królem strzelców turnieju w kategorii U-13.
W turnieju uczestniczyło blisko 80 drużyn z kraju i zagranicy w pięciu kategoriach wiekowych, U-9, U-11, U-13, U-15 i U-17. Były drużyny z Niemiec, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Szkocji. Na boiskach rywalizowało około 1300 zawodników.
- Dla moich chłopców to kolejny sukces w tym sezonie - mówi trener Sławomir Solak. - Najpierw zdobyli awans z III do II ligi, a teraz udowodnili na turnieju w Dobiegniewie, że ich piłkarski rozwój idzie w odpowiednim kierunku. Na Dobiegniew Cup 2011 nie jechaliśmy po zwycięstwo. Cele były inne. Przede wszystkim dobra zabawa, ogranie się zawodników i zdobywanie doświadczenia poprzez grę i integrację z przeciwnikami z innych regionów Polski i i z zagranicy. Wróciliśmy - mimo niekorzystnej aury - uśmiechnięci i zadowoleni, z bagażem doświadczeń, no i z wielkim sukcesem. Uważam wyjazd za udany i zachęcam wszystkie drużyny z Małopolski do udziału w tym turnieju za rok. My byliśmy jedynym przedstawicielem z naszego województwa, myślę, że nie zawiedliśmy i zostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie.
Dziękuję w imieniu swoim kierownikowi drużyny Kazimierzowi Śliwińskiemu za wsparcie i wkład w sukces obu drużyn, chłopakom za zaangażowanie i bardzo dobre zachowanie w czasie pobytu w Dobiegniewie, jak również rodzicom zarządowi klubu i innym osobom za pomoc w organizacji wyjazdu. 


KADRA U-13: Marcin Borysewicz, Jakub Ryś, Tomasz Kozyra, Michał Kędra, Daniel Łabuzek, Mikołaj Kozera, Wiktor Furtak, Szymon Tyrała, Szymon Ciękosz, Ignacy Koperkiewicz, Mikołaj Terebieniec, Mateusz Olkuski, Mateusz Wawrzeń.
KADRA U-15: Piotr Kudełko, Damian Baster, Kamil Bodziony, Piotr Kędra, Konrad Świerk, Dawid Stygar, Michał Siuda, Dariusz Matacz, Michał Paciorek, Oskar Mikołajski, Krystian Korczek, Antoni Gawryluk, Filip Gędłek, Andrzej Achtel, Mateusz Ryjak, Damian Janiczak, Krzysztof Kawałek, Michał Skotniczny.

Trener: Sławomir Solak
Kierownik drużyny: Kazimierz Śliwiński

Wyniki turnieju
Kategoria U-9:I miejsce - KS Śląsk Wrocław
Kategoria U-11:I miejsce - UKS Sparta Sycewice
Kategoria U-13:I miejsce - KS Błękitni DobiegniewII miejsce - KS Stal SzczecinIII miejsce - Akademia Piłkarska 2011 ZabierzówIV miejsce - KS Lechia Zielona GóraPuchar pocieszenia - KS Polonia Słubice
Kategoria U-15:I miejsce - KS Calisia KaliszII miejsce - KS Jeziorak IławaIII miejsce - Akademia Piłkarska 2011 ZabierzówIV miejsce - KS SulminPuchar pocieszenia - UKS Byki Słupsk
Kategoria U-17:I miejsce - MKS Flota Świnoujście