Zwycięstwo !

W sobotnie popołudnie w ramach XV. Kolejki Klasy Okręgowej, Akademia Kmita w spotkaniu wyjazdowym wysoko pokonał drużynę Lotnika Kryspinów 3:0.

Lotnik Kryspinów - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 0:3 (0:0)

Kaliś 51', Kowalik 76', Wcisło 90'

AP Kmita: Herdzik - Wysokiński, Popowicz, Trólka, Skwarczeński, Jandura, Marzec, Więckowski (Boroń 82'), Kowalik, Kaliś (Matacz 65'), Wcisło

Po niespodziewanej porażce w poprzedniej kolejce, zawodnicy Akademii wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani by zawalczyć o kolejne ligowe punkty. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wiele ładnych akcji, i sytuacji podbramkowych - zawodnicy obydwu drużyn toczyli bój o 'środek pola'. Lepsze wrażenie sprawiała drużyna Akademii która lepiej rozgrywała i utrzymywała się przy piłce. Zabierzowianie stworzyli sobie dwie okazje, lecz ani Więckowski ani Wcisło nie potrafili ich skutecznie wykorzystać. Gospodarze praktycznie ani raz nie zagrozili bramce Herdzika. Do przerwy bezbramkowy remis, z przewagą Kmity.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza, głównie dlatego że można było zobaczyć bramki. Tuż po przerwie padła pierwsza bramka, a jej autorem był Kaliś który po wrzutce Marca z rzutu rożnego skierował głową piłkę do siatki. Mecz stał się bardziej widowiskowy, mogliśmy ujrzeć dużo sytuacji z obydwu stron. Gospodarze kilkakrotnie zagrażali bramce Zabierzowian, lecz świetnie spisywał się Herdzik. Zabierzowianie stworzyli również dużo okazji, m.in za sprawą Kalisia, Więckowskiego, Wcisły czy też Kowalika, lecz w każdej z tych sytuacji zabrakło im zimnej krwi. W 76 minucie padła druga bramka dla Kmity. Z bocznej strefy w pole karne wrzucał piłkę Wcisło, tam opanował ją Kowalik i bardzo ładnie przymierzył w samo 'okienko' bramki Lotnika. Ta bramka uśpiła Zabierzowian, czego skutkiem był rzut karny spowodowany faulem jednego z obrońców Kmity. Do piłki podszedł jeden z zawodników Lotnika, lecz po raz kolejny znakomicie spisał się Herdzik, który uchronił drużynę przed stratą bramki. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Wcisło, po ładnej akcji i kilku podaniach między Mataczem i Boroniem, piłkę otrzymał ten ostatni i skutecznie uderzył w krótki róg bramki.

Akademia Kmita po bardzo dobrej drugiej połowie zasłużenie zdobywa trzy punkty. Zabierzowianie stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, grając równocześnie bardzo dobrze w obronie. Zawodnicy pokazali w tym meczu charakter, i miejmy nadzieję że w następnych spotkaniach podtrzymają zwycięski trop.