Podział punktów przy Dekerta

W drugim meczu rundy wiosennej grupy II Klasy Okręgowej, Akademia Kmita zremisował bezbramkowo na wyjeździe z drużyną Podgórza Kraków.

Podgórze Kraków - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 0:0

AP Kmita: Herdzik - Szostak, Skwarczeński, Owczarczyk (85' Wysokiński), Popowicz, Kowalik (90' Trólka), Jandura, Matacz (80' Kaliś), Więckowski, Marzec, Wcisło

Akademia po ostatniej klęsce wychodziła na ten mecz bardzo zmotywowana. Już w początkowym fragmentach spotkania dało się zauważyć, iż będzie to prawdziwy mecz walki.  Obie drużyny były w swoich poczynaniach dosyć chaotyczne, przeciwnicy badali nawzajem swoje możliwości. Nadwyraz widoczna była przewaga wzrostowa zawodników Podgórza nad Zabierzowianami. Pierwszy strzał w tym meczu oddał Kowalik, po uderzeniu z okolic 16 metra bramkarz gospodarzy z problemami wybronił tę sytuację. Następnie świetną okazję miał Wcisło który w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza Podgórza, po czym nieskutecznie próbował drugi raz skierować piłkę do bramki. Podgórze w pierwszej połowie stworzyło sobie tylko jedna sytuację z rzutu wolnego, lecz w tym momencie dobrze spisał się Herdzik. 

Druga połowa nie róźniła się wiele od pierwszej części gry. Przewagę w posiadaniu piłki miał Kmita, Zabierzowianie stwarzali sytuację głównie dzięki strzałom z dystansu, a swoje szanse mieli m.in. Kowalik, Więckowski oraz Wcisło. Drużyna gospodarzy nie potrafiła sobie stworzyć żadnej sytuacji podbramkowej, dzięki dobrze grającej w tym meczu obronie Kmity. Pięc minut przed końcem spotkania z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Więckowski, goście byli zmuszeni do grania przez ten czas w dziesiątke. Tuż przed zakończeniem meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę mogła przechylić drużyna Podgórza, jednak po stałym fragmencie niecelnie głową uderzał jeden z obrońców gospodarzy.

Boisko nie predysponowało do rozgrywania ładnych i szybkich akcji. Mogliśmy zauważyć w tym meczu przede wszystkim dużo zaangażowania, walki oraz zaciętości. Być może jest to jakaś reguła, bo już po raz 6. w starciu tych dwóch drużyn padł wynik remisowy. Akademia Kmita rozegrał dobry mecz, i wywozi jeden punkt z ciężkiego terenu.